Britiškas pasididžiavimas – didžiausia pasaulyje šunų paroda

fa7b74c6-a713-4888-b278-5b119fff1084

Britai išties myli šunis – daugybė skirtingų veislių keturkojų kasdien laksto žaliomis Anglijos pievomis ir parkais. Tikriausiai nieko nenustebins ir tai, kad didelė dalis šunų sporto šakų atsirado būtent Britanijoje. Todėl jeigu jums patinka šunys, norite pamatyti jų veislių įvairovę bei parvežti savo augintiniui guminį kamuoliuką, pagamintą naudojant naujausias technologijas, pats laikas atvykti į Birmingeme (Birmingham) kasmet vykstančią didžiausią pasaulyje šunų parodą „Crufts”.

125-erių metų istoriją turintis renginys

Paroda vyksta 4 dienas, pradedant antruoju kovo ketvirtadieniu. 2016 metais „Crufts” šventė jubiliejinį, 125-ąjį gimtadienį, o pirmieji „Crufts” įvyko dar 1891-aisiais. Tiesą sakant, šio renginio negalima vadinti tik šunų paroda, nes Birmingemo NEC arena po savo stogu sutalpina šunų sporto varžybas, policijos pasirodymus, terapinių šunų apdovanojimus, dresūros konkursus bei kitas veiklas. Vien parodos ringuose kasmet varžosi apie 28 tūkstančiai šunų, kurių pora dešimčių atvežami ir iš Lietuvos.

Šunų šventė ir šventė šunims

„Crufts” yra visapusiška šunų šventė, kurioje džiaugiamasi ne tik laimėjimais ir pasiekimais, bet ir tiesiog draugyste su augintiniu. Nors dėl didelio dalyvių skaičiaus žiūrovams neleidžiama atsivesti savo šunų, pastarieji vėliau gali džiaugtis iš nesibaigiančių prekybos stendų parvežtais skanėstais ir žaislais. Šis renginys Britanijoje yra svarbus nacionaliniu mastu (o jeigu žvelgsime šunų mylėtojų akimis, tai yra vienas svarbiausių ir prestižiškiausių renginių pasaulyje). Parodos nugalėtojų šeimininkai kviečiami į televizijos laidas, o pačios parodos finalai transliuojami gyvai nacionalinėse televizijose.

crufts-winner

Projektas, gyvuojantis ir be savo sumanytojo

„Crufts” prasidėjo kaip vieno žmogaus projektas, kurio pavarde renginys buvo pavadintas. Charles Cruft, vietos verslininkas prekiavęs šunų maistu, pradėjo organizuoti parodas. Gerai suprasdamas rinkos poreikius (prekiavo Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje), C. Cruft stengėsi organizuoti kuo aukštesnio lygio renginius ir darė tai iki pat mirties. Vėliau jo darbus tęsė žmona, tačiau galiausiai nusprendė parodos rengimo teises parduoti Jungtinės Karalystės Kinologijos klubui (Kennel Club). Todėl „Crufts” kasmet pateikia naujų staigmenų – nuo naujų rungčių organizavimo iki Gineso rekordų knygos įrašų.

Nepalieka abejingų

Šiuo metu „Crufts” paroda yra laukiamiausias ir lankomiausias šunų mylėtojų renginys Anglijoje. Nors daugybė britų niekada nevyko į „Crufts”, tačiau yra bent kartą skaitę parodos naujienas internete ar matę tiesioginę transliaciją iš pagrindinio ringo, dydžiu prilygstančio Kauno „Žalgirio” arenai. Kasmet šį įstabų renginį aplanko apie 160 tūkstančių žiūrovų.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *