Britai vaišina žuvimi? O gal tik moko ją pasigauti?..

2015- 19- 08
Raminta Anglu24.lt

chest-805006

Vis dažniau ir dažniau pasigirsta nuomonių, kad lietuvaičiai, gyvenantys Dž. Britanijoje, noriai priima siūlomą pagalbą bei lengvatas, o dėl taip susiklosčiusios situacijos neretai metamas akmenukas ir į pačių britų daržus – sakoma, kad pastarieji nestokoja žuvies mūsų tautiečiams. Tačiau, ar tikrai taip yra? O galbūt priešingai? Galbūt tik mokoma kaip tos žuvies pasigauti?..

Pašalpų reforma

Visų pirma, norisi informacijos pateikti tiems, kurie yra įsitikinę, kad pašalpos bei lengvatos  Dž. Britanijoje yra dalijamos lengva ranka – iš tiesų taip nėra, o situaciją dar labiau pakeitė naujoji pašalpų reforma, kurios esmė – viena išmoka vietoje šešių. Ne paslaptis, kad anksčiau buvo galimybė gauti net šešias išmokas: darbo ir paramos, bedarbio, pajamų bei nuomos pašalpas, o taip pat ir dirbančių asmenų mokesčių bei vaiko mokesčių kreditus. Įsigaliojus pokyčiams, galima gauti tik vieną pašalpą, vadinamą universaliu kreditu, kuris pakeičia visas išvardintas šešias išmokas. Tokie pokyčiai pradėti įgyvendinti 2013 metų pabaigoje, o visoje šalyje įsigalioti turėtų iki 2017 metų.

Apie privatų verslą

Sakote, kad nėra darbo ar netenkina esami jo pasiūlymai? Visada yra ir kita išeitis – imtis nuosavo verslo ir vykdyti tokią veiklą, kuri iš tiesų labai patiktų. Įdomu tai, kad nors Dž. Britanija lietuviams – ne gimtoji šalis, tačiau, kuomet kalba prasideda apie verslą, nesunku pamatyti, kad pastarąjį būtent Dž. Britanijoje pradėti bei vystyti yra kur kas lengviau nei gimtojoje Lietuvoje. Kaip teigia, verslo konsultantai, svarbiausias dalykas, kurio reikia visiems, norintiems turėti nuosavą verslą Dž. Britanijoje, yra puiki idėja, o vėliau – belieka tik pasirinkti vieną iš trijų įmonių tipų. Ir nors kiekvienas iš jų turi tam tikrų ypatybių, svarbu žinoti, kad individuali įmonė arba galimybė dirbti laisvai samdomu darbuotoju, tinka kone visiems.

Dar keletas pastebėjimų

Atrodo, Dž. Britanija, kuo toliau, tuo labiau verta šalies, kuri, žmonėms suteikia daugiau galimybių, vardo. Tokią nuomonę patvirtina ir šie faktai – nors  susikurti puikų rytojų nėra paprasta, kelias į šviesią ateitį gali tapti lengvesniu dėl:

- nepilnamečių darbo

Vis daugiau ir daugiau jaunuolių parodo norą dirbti ir tokiu būdu bent iš dalies tapti  finansiškai nepriklausomais nuo savo tėvų. Dž. Britanija yra geras pasirinkimas tokį norą turintiems jaunuoliams –  čia galima dirbti  dar nesulaukus pilnametystės: jaunuoliai nuo 16 iki 18 metų amžiaus yra  vadinami jaunaisiais darbuotojais ir gali dirbti visur, kur darbui atlikti nėra naudojamos cheminėmis ar toksinės medžiagos, o taip pat ir vietose, kuriuose nėra didelės rizikos gyvybei ar sveikatai;

- atsargaus elgesio, jei esate laisvai samdomas asmuo

Statistika rodo, kad Dž. Britanijoje daugėja žmonių, pasirinkusių laisvai samdomo darbuotojo kelią, tačiau būtent ši grupė žmonių ypač dažnai patiria nuostolių – užsakovai tiesiog vengia atsiskaityti už suteiktas paslaugas.  Kad tokio pobūdžio problemų nebūtų kuo mažiau, šalies verslo konsultantai pataria sąžiningai rinkti šiuos dokumentus: sutartis; sąskaitas už atliktą darbą, mokėjimų išrašus. Pastarieji ypač pravers panorėjus kreiptis į teismą.

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *