Britai negaili pinigų kalėdinėms dekoracijoms ir kalakutui

2015- 20- 12
Raminta Anglu24.lt

christmas-decorations-879783_1280

Šiek tiek istorijos…

Ši graži šventė Dž. Britanijoje pradėta švęsti nuo 596 – ųjų metų, kuomet atkeliavo Šv. Augustinas. Šventasis, kartu su vienuoliais, skleidė krikščionybės idėjas anglosaksams, o Šv. Kalėdų šventimas buvo neatsiejama dalis. Tačiau vietiniai tokį pasirinkimą palaikydavo nenoriai, tad praėjo nemažai laiko, kol švęsti Šv. Kalėdas tapo savaime suprantamu dalyku.

Tačiau situacija pamažu keitėsi, o baigiantis metams – ši šventė užimdavo vis didesnę ir svarbesnę vietą žmonių gyvenime. Štai, dar viduriniaisiais amžiais pradėti rengti kalėdiniai vaidinimai, spektakliai, kuriuose noriai  dalyvaudavo ne tik mažieji, bet ir suaugę. Ypač populiarūs buvo pantomimos teatro vaidinimai. Pastarieji vis dar rodomi ir šiomis dienomis mažesniuose šalies miesteliuose.

Šiandien britai yra linkę Šv. Kalėdas švęsti griausmingai ir linksmai. Tai  – nuo karaliaus Artūro gyvavimo likęs paprotys.

Atributika ir dekoracijos

Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Dž. Britanijoje mėgstamos eglutės. Šioje šalyje jas išpopuliarino karalienės Viktorijos vyras – princas Albertas. Eglutės žaisliukų tendencijos  keitėsi, tad nuo pačių rankomis pagamintų žaislų, džiovintų vaisių ar kankorėžių, pereita prie įmantrių formų, spalvingų, blizgių bei matinių, rankų darbo ar masinės gamybos žaisliukų. Šventiškai papuošta eglutė yra svarbiausia kalėdinė namų, miesto aikščių, didelių įstaigų puošmena. Na, o kalėdinei nuotaikai dar labiau sustiprinti, naudojamos paprastos bei šviečiančios girliandos, dekoracijos (jais puošiamas ne tik pastatų vidus, bet ir išorė). Ypač populiarūs ir šventiniai vainikai dekoruojami kaspinais, blizgučiais, džiovintais vaisiais, kankorėžiais, žaisliukais. Toks vainikas puošia kone kiekvienų britų namų  duris ir dažnai būna pagaminta paties gyventojo rankomis. Daug išmonės dedama ir pakuojant dovanas – britai ypač mėgsta jas dekoruoti, tad dažniausiai atsisakoma paprastų sprendimų, kuomet dovana tiesiog suvyniojama į popierių ar įdedama į maišelį – jos puošiamos kaspinais, žaisliukais, džiovintais vaisiais bei kankorėžiais ar net pačių pagamintais kepiniais. Na, o puošti savo namus  šios šventės proga britai tikrai mėgsta – tyrimai skelbia, kad būtent ši tauta yra viena daugiausiai išleidžiančių pinigų kalėdinėms dekoracijoms.

Šventinis stalas

Svarbiausias šventinio stalo atributas yra keptas kalakutas, patiekiamas su įvairiais padažais bei daržovėmis. Kiti patiekalai ir užkandžiai, be kurių taip pat neįsivaizduojamas šventinis britų stalas: pyragai su malta mėsa, pyragėliai su džiovintais vaisiais, krekeriai, imbieriniai sausainiai, pudingas su konjaku. Ragaujamas vaisių punšas, karštas vynas su prieskoniais. Na, o namų šeimininkės, gamindamos šventinius patiekalus, mėgsta paslėpti monetas. Tikima, kad tas, kas ją ras, sulauks savo norų išsipildymo.

 

728x90

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *