Blackpool – magiškas Britanijos miestas

blackpool

Blackpool – norų išsipildymo sostinė.

Atsimenate, kaip vaikystėje žavėjo mirgantys margantys atrakcionai? O pasisupti rate, kuris verčia žemyn galva taip, kad ir smagu, ir pykina  – ne kiekvienas išdrįsdavome. Dabar, užaugus, kartais maga grįžti į vaikystę ir sūpuotis atrakcionuose, puoštuose spalvotomis lemputėmis. Šie norai 100 % išsipildo Blackpool’yje – magiškame Britanijos mieste.

Miestas savo svečius pasitinka prie Airijos jūros, nelabai toli nuo Preston (28,2 km) didžiojo Liverpool (43 km). Tik įvažiavę į Blackpool suprasite, kad čia viskas lyg iš pasakos. Prieš savo nosį išvysite didelį atrakcioną – ratą, kuris supa visus norinčius, net jei jų vaikystė jau toli toli. Drąsiųjų lauks amerikietiški kalneliai, o azartiškos sielos atras ramybę mirgančiuose ir skambančiuose lošimo nameliuose.

Magišką nuotaiką Blackpool’yje taip pat kuria velniukais ir raganomis puošti namai. Iš požemių pasaulio atkeliavę padarėliai sutūpė ant gyventojų namų. O juos pačius išvarė žaisti „Bingo“ :) Palei Airijos jūros pakrantę vykstantys „Bingo“ turnyrai pritraukia devynias galybes senjorų. Aišku, ir jaunesni gali išmėginti savo jėgas, jei nebijo užrūstinti miesto šeimininkų.

Žinoma, Blackpool smagumai nesibaigia ties „Bingo“ manija ar arkliukų atrakcionu, neturinčiu amžiaus cenzo. Štai dar kelios vietos bei renginiai, kuriuos patariu leisti pamatyti akims ir apgalvoti mintims:

● Blackpool bokštas (anglų kalba Blackpool Tower). Tai – britiškas Eifelio bokštas. 1894 metais gegužės 14 d. atidengtas smalsuolių akims, jis stovi iki šiol. Tiesa, aukščiu šis bokštas nusileidžia Prancūzijos gražuoliui. Blackpool bokštas į dangų kyla 158 metrus, o Eifelis – net 324! Bet pamatyti jį vis vien įdomu.

boksas

Blackpool Tower

● Blackpool šviesų festivalis (Lights Festival). Pirmą kartą magiškos šviesos papuošė miestą 1879 metais. Nuo tada rugpjūčiai čia ypatingi. Mėnesio pabaigoje Blackpool’į padabina virš milijono lempučių! Jos žybsi ir džiugina akį bei širdį iki pat lapkričio pradžios. Šiemet net 73 dienas, nuo rugpjūčio 29 d. iki lapkričio 9 d. miestas mirgėjo visa spalvų gama.

mirga

Lights Festival

 ● „Blackpool Pleasure Beach“ pramogų parkas. Jį dievina tiek britai, tiek linksmybes mėgstantys turistai. Čia rasite 99 galybes įvairiausių atrakcionų bei siaubo kambarių. Autoritetingas kelionių tinklalapis TripAdvisor šį teminį pramogų parką pripažino geriausiu Britanijoje ir 12 geriausiu Europoje. Ir ne veltui – čia norisi grįžti dar ir dar!

parkas

Blackpool Pleasure Beach

 ● Blackpool zologijos sodas (Blackpool Zoo). Šis 13 hektarų zoologijos sodas – daugiau kaip 1 500 gyvūnėlių namai. Čia jie atkeliavo iš viso pasaulio, susirado poras ir kasmet įvykdo faunos pagausėjimą :)

zologijos sodas

Blackpool Zoo

● „Sandcastle“ vandens parkas. Pasiilgote šiltų vandens pramogų? Tada šis vandens parkas bus atgaiva jūsų kūnui ir sielai. Tropinis klimatas ir didelė laisva erdvė leis pajausti, kas yra tikrai geras vandens parkas.  Be jokios trinties į svetimo kūno dalis :)

vandens parkas

Sandcastle

Kaip matote, pramogų spektras Blackpool’yje – tikrai platus. Jas visas sieja magiška ir užburianti nuotaika. Vis teks sau gnybtelti, kad prisimintumei, kur esi – pasakoje ar realybėje.

P. S. Registruokitės http://anglu24.lt/user/register ir aktualią informaciją apie Britaniją gaukite dar karštą!

a24_625x120-BENDRAS-white

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *