Kelyje į aukštąjį išsilavinimą – prostitutės darbas

mergina darbas

Tokiame darbe tenka slėpti visas emocijas.

Studijų metais ne vienam jaunuoliui tenka dirbti. Kaip žinia, rimtai mokantis, nėra lengva suderinti akivaizdines studijas ir darbą visu etatu. Žinoma, galima dirbti mažiau, bet tik tada, kai artimieji padeda finansiškai.  O jei tėvai negali sušelpti, paskaitų lankomumas privalomas, be to, turi mokėti už mokslą? Kas tada?

Šis klausimas įvaro galvos skausmą neturtingiems Jungtinės Karalystės (toliau tekste – JK) studentams. Jiems tenka suktis taip, kaip išmano. Ir kaip leidžia moralė. Apklausų teigimu, apie 6 % iš jų studijų metu įsitraukia į sekso industriją. Tad kiekvieną vakarą šimtai JK studenčių, palikusių knygas namuose, pardavinėja savo kūną tam, kad turėtų lėšų mokslams. Neketinu jų nei teisti, nei pateisinti. Tiesiog pateiksiu 22 metų studentės Sofijos (anglų kalba Sophie) istoriją. Manau, jau supratote, kuo ši mergina dirba. Perskaitę suprasite, kodėl.

„Nekenčiu prostitučių pasaulio – kai galvoji apie prostituciją, turi omenyje kažką, kas gatvėje daro viešosios tvarkos pažeidimus. Aš ne tokia: studijuoju, savanoriauju, nevartoju narkotikų. Esu normalus žmogus“ – taip prasideda Sofijos išpažintis.

Ši jaunutė mergina – vieno JK universiteto studentė. Už studijas ji susimoka pardavinėdama savo kūną. Oficialiai Sofija prisistato kaip „palydovė“. Šio darbo mergina ėmėsi, nes studentiška paskola nepadengia jos gyvenimo ir būsto išlaidų. Be to, penkerių metų studijos tokios intensyvios, kad dirbti kasdien ji tiesiog negali.

„Nemėgstu skaityti laikraščių, rašančių apie studentes prostitutes ir kaip jos tai daro dėl to, kad galėtų susimokėti už studijas. Jie pateikia viską arba labai supaprastintai, arba pernelyg bjauriai. Nėra tarpinio varianto“, – dėsto mergina.

Pirmąjį klientą Sofija priėmė būdama vos 19 metų: „Buvau jauna, neturėjau jokio supratimo apie tai, ko imuosi. Kalbu sąžiningai: tada tu nežinai, ką darai. Tiesiog galvoji apie tai, kad gali rinktis, arba studijuoti toliau, arba ne. Dirbti prostitute ir tęsti studijas atrodė geresniu pasirinkimu.“

Po kiek laiko mergina palūžo ir norėjo šį darbą mesti velniop. „Kartą pabėgau nuo kliento! Nusprendžiau, kad daugiau to nebedarysiu. Visko buvo tiesiog per daug!. Vis dėlto iš sekso industrijos ji pasitraukė trumpam. Susidūrusi su finansiniais sunkumais, Sofija grįžo atgal.

„Aš šio darbo nekenčiu. Tarkime, dirbu už 100 svarų per valandą. Tai gali skambėti labai patraukliai, nežinant, į kokias skyles tenka  vykti. Taip, 100 svarų per valandą – labai daug, tačiau apie tą valandą galvoju visą likusį mėnesį“, – sako Sofija.

Ji tvirtai teigia, kad šį darbą mes iš karto, kai tik baigs studijas. O iki tol teks užsimerkti ir pakentėti. Lygiai taip pat užsimerkia ir JK universitetų vadovybė. Ignoruojami visi veiksniai, atkreipiantys dėmesį į sąlygas, kuriomis žmonės siekia aukštojo mokslo. Tai – didelė ir sunki finansinė našta, užgulanti jaunų studentų pečius. Tad nieko keisto, kad kai kurie palūžta ir link aukštojo išsilavinimo eina abejotinais kelias.

Šaltinis: http://www.anglija.today/

a24_625x120-BENDRAS-white

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *