Ar išdrįstumei atostogauti kaip anglas?

2014- 22- 07
Raminta Anglu24.lt

Anglu atostogos

Atostogos – tai laikas, kurio kiekvienas labai laukiame. Juk gerai pailsėti galime tik kartą ar du per metus. Todėl atidžiai planuojame, kur ir kada vykti. Šį kartą papasakosime Jums, kaip paįvairinti savo atostogas ir pailsėti anglišku stiliumi.

Anglų kelionės aplink pasaulį prasidėjo nuo jų tėvynainio Džeimso Kuko. Šis jūreivis XVIII a. burlaiviu apiplaukė visus žemynus. Nuo to laiko anglai keliauja su dideliu džiaugsmu. Atostogos – tam tinkamiausias metas. Žinoma, su tam tikrais angliškais ypatumais.

1. Prioritetas – kelionė automobiliu. Anglai nepakenčia lagaminų krūvos. Jiems tai – baisiausias atostogų vaizdas! Tad, jei kelionė trumpa, o draugų būrys gausus, be ilgų diskusijų imamas automobilis. Tai – auksinė taisyklė, keliaujant daugiau nei dviese.

2. Geri autobusai – pigūs autobusai.  Anglai mielai naudojasi pigių autobusų kompanijų paslaugomis. Nukeliauti į didžiuosius Anglijos miestus galima tik už 1-2 svarus. Daug maž tiek, kiek Lietuvoje atseina pora troleibuso bilietėlių.

3. Rūpestis nakvyne prieš atostogas. Anglų atostogos planuojamos iš anksto. Kempingų ir viešbučių savininkai atakuojami skambučiais likus kelioms savaitėms iki suplanuotos kelionės. Žioplinėti ieškant vietos – ne jų būdui.

4. Kempingų rojus. Šiltuoju metų laiku išauga svečių namų bei viešbučių kainos. Anglams tai ne bėda, nes jie – tikri kempingų fanai. Kempingų gausu visoje šalyje: prie vandens telkinių, miškų, net gi kukurūzų laukuose.

5. Paskutinė išeitis – parkas. Atostogų piko metu vietų pritrūksta net kempinguose. Todėl į kelionę anglai visuomet pasiima miegmaišį. Be jo – nė žingsnio iš namų, net jei turi nakvynės vietą ir pinigų.

6. Banko atostogos. Anglai kelis kartus per metus džiaugiasi „Banko atostogomis“ (angl. Bank holidays). Jų metu tradiciškai vykstama į užmiestį ar prie jūros. Anksčiau „Banko atostogų“ metu nedirbdavo tik bankai, o dabar užsidaro dauguma įstaigų. Antraip tektų labai daug mokėti darbuotojams.

7. Būtinybė aplankyti įdomias vietas. Didžiausia gėda anglui – vien tingus poilsis ant šilto smėlio. Jų teigimu, privalu apžiūrėti gražiausius bei sunkiausiai pasiekiamus atostogų šalies kampelius

8. Atostogų krepšelio planavimas. Kiek ir kam išleis anglai planuoja patys. Į kelionių agentūrą jie keliauja su konkrečiais pageidavimais ir nesileidžia vedžiojami už nosies.

9. Poilsis prie vandens. Norėdami gaivaus poilsio anglai renkasi vietinius vandens telkinius. Juos ypač pykdo mitas, kad Didžiojoje Britanijoje nėra gražių paplūdimių. Štai pietiniame Velse esanti pakrantė „Swansea“ buvo pripažinta trečiu pagal gerumą Europos paplūdimiu!

10.Ekstremali kelionė. Antarktidos speigas ar Indijos kobdrų lizdai – net Anglijos namų šeimininkė bent kartą nuvyksta ten, kur adrenalinas kutena padus. Išdrįskite ir Jūs, juk gyvename tik kartą!

Anglų kalbos kursai internetu

1 Komentaras. Palikti komentarą

Tiems kas nėra bandęs kruizinės kelionės laivu labai rekomenduočiau tą padaryti! Mes gan ilgai rinkomės, besirenkant apetitas išaugo, net paskolą nedidelę teko imt, bet buvo verta!

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *