Anglijos prekybos centrai: dar daugiau gudrybių nei Lietuvoje?

2015- 16- 08
Raminta Anglu24.lt

advertise-768070_1280

Prekybos centrai drąsiai gali būti laikomi ta vieta, kurioje galime įsigyti ne tik pačių įvairiausių prekių, bet ir susidurti su tam tikromis gudrybėmis. Daugelis esame susipažinę su gudrybėmis, kurios mūsų laukia lietuviškuose prekybos centruose, tačiau dažnas žmogus nežino, kaip pasielgti dar gudriau, t.y. neįkliūti į prekybininkų pinkles. Tačiau, ar esame pasiruošę akistatai su iššūkiais, laukiančiais britų prekybos centruose?

Bene viena dažniausiai pasitaikančių gudrybių, kurią galima sutikti ypač didelėje dalyje britiškų prekybos centrų, yra tokia: tam tikra prekė, pavyzdžiui, kukurūzų miltai arba dantų pasta gali  pabrangti dukart, tačiau jau po kelių dienų pirkėjams paskelbiama apie tai, kad prekei taikoma nuolaida, dėl kurios, teks mokėti perpus mažiau. Ką tai reiškia? Tai reiškia labai paprastą, tačiau pirkėjams nenaudingą dalyką – pastarieji prekę įsigyja už tiek pat, tačiau, sukuriamas įspūdis, kad produktas kainavo perpus mažiau. Kaip išvengti tokios situacijos? O tai padaryti iš tiesų yra paprasta – neverta teikti pirmenybės toms prekėms, kurios taikomos nuolaidos.

Dėmesio vertos yra ir tos britiškuose prekybos centruose sutinkamos gudrybės, kurios lankytojus verčia pirkti ir negalvoti apie tai, ar prekė, iš tiesų yra verta to, kad atsidurtų pirkinių krepšelyje. Viena tokių – akcijinės prekės, išdėstytos prekybinės salės pradžioje. Prekybininkai kuo puikiausiai žino, kad būtent akcijinės prekės sulaukia nemažo dėmesio (nors ir pateikiama rekomendacijų pernelyg jomis nesižavėti), todėl stengiasi parinkti pačią tinkamiausią vietą, t.y., tokią vietą, kad pirkėjas jas kuo greičiau pastebėtų, ir, savaime suprantama, įsidėtų į pirkinių krepšelį. Nesunku pastebėti, kad prekybinės salės pradžia yra idealiai šiam tikslui tinkanti vieta.

Nesvarbu, kur žmonės gyvena – mūsų šalyje ar Dž. Britanijoje, pieno, duonos bei mėsos gaminiai yra dažniausiai randami pirkinių krepšeliuose. Tačiau kone visuose Dž. Britanijos prekybos centruose būtent šie, žmogui taip dažnai reikalingi produktai, būna išdėstyti tolimiausiuose prekybinės salės taškuose. Nesunku suprasti, kodėl pasirenkamas būtų toks prekių išdėstymas: tam, kad kol pasieksite duonos ar pieno gaminių lentynas, pakeliui išvystumėte ir daugybę kitų prekių, kurios  nėra labai reikalingos.

Dar viena gudrybė, kuri verčia pirkti, yra tokia: prie prekių, kurios kainuoja daug, tačiau suma nėra adekvati kokybei, neretai yra pridedamos mielos dovanėlės: pavyzdžiui, prie brangiai kainuojančio rankų kremo, tačiau kokybe niekuo nesiskiriančio nuo to, kuris kainuoja kone perpus mažiau, gali būti pridedamas ir mažas buteliukas kūno losjono ar dieninio kremo. Savaime suprantama, tokios mielos smulkmenos maloniai nuteikia ne vieną bei skatina pirkti. Tačiau, ar tai tikrai yra protingas pasirinkimas? Vargu… Tai – tik dar viena gudrybė, kurią sutiksite dažname Dž. Britanijos prekybos centre.

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *