Anglijos lietuvė: „Aš vis tiek grįšiu į tėvynę!“

sypsena

Optimizmo kupina Ieva.

Kosmoso nesiekiančios pajamos, kurias gauna dalis Lietuvos piliečių, veikia kaip neblogas realybės indikatorius. Kai su mažai, turi padaryti / nupirkti daug, atsiskleidžia pelyno kartumo kasdienybė. Kartais tokia realybė numarina ir atkakliausią optimizmą. Dažnas lietuvis susikrauna lagaminus ir traukia į svečius pas karalienę Elžbietą II. Ir be jokių planų sugrįžti. Laimei, esama ir tokių tautiečių, kurių pozityvumo galima baltai pavydėti. „Dirbsiu, užsidirbsiu ir įkursiu Lietuvoje savo verslą. Aš vis tiek grįšiu į tėvynę!“ – su šypsena išrėžia Spaldinge gyvenanti Ieva. Jūsų dėmesiui – smagus interviu su, tikiuosi, būsima verslininke:

Mokeisi Lietuvoje, bet vieną dieną išlipai Londono oro uoste. Kodėl?

Jaunatviškas maksimalizmas (šypsosi). Noriu uždirbti  daug „čia ir dabar“. Tik ne tam, jog viską išleisčiau savaitės pabaigoje.

O kam?

Mano svajonė – būti visažiste. To mokiausi Lietuvoje, tik jaučiu, jog dar trūksta tiek teorinių, tiek praktinių įgūdžių. Tęsti mokslus noriu Anglijoje ir tam reikalingi pinigėliai su karalienės atvaizdu (šypsosi).

Pavyko rasti darbą pagal šią specialybę?

Visažiste dirbu beveik nemokamai (šypsosi). Toks ir darbas. Tik atvykusi į Spaldingą, apvaikščiojau lietuvių įkurtus grožio salonus. Prašiau, jog leistų parodyti, ką moku. Galiausiai man pavyko! Dabar, kai tik gaunu makiažo užsakymus, stengiuosi atvykti į saloną ir dirbti, dirbti, dirbti. Tiesa, ne visada pavyksta…

Kodėl?

Sutrukdo pagrindinis darbas. Nuo 6 valandos ryto sukuosi sumuštinių fabrike. Ir, žinot, man dėl to ne gėda! Nuo kažko pradėti reikėjo, o gyventi be svarų irgi nesaldu. Po pietų jau būnu laisva ir, jei gaunu darbo grožio salone, keliauju į jį.

Kada tapsi tikra visažiste?

Po mokslų baigimo. Kaip minėjau, dar turiu kur tobulėti. Kitąmet tapsiu studente ir labai labai tikiuosi, jog suderinsiu ir šiuos du darbus, ir mokslus. Juk viskas vardan svajonės!

Nepabijosi atskleisti, kokia ji?

Ne, viskas juk priklauso nuo manęs pačios, kiek ryžto turėsiu. Dabar nesijaučiu pavargusi nuo dviejų darbų. O štai kai prasidės mokslai… Bet aš viską išlaikysiu! Vardan to, kad galėčiau grįžti į Lietuvą ir atidaryti savo grožio saloną. Apie tai ir svajoju.

Tam prireiks ir verslo vadybos žinių…

Žinau, planuoju studijuoti ir vadybą, tik po visažistės mokslų. Tikiuosi, jog tada galėsiu dirbti tik šį darbą ir pradėti kurti verslo planus (šypsosi).

Kodėl savo svajonę nori įgyvendinti Lietuvoje?

Niekur kitus nesijaučiu taip gerai, kaip tėvynėje. Taip, čia esama įvairių sunkumų, ypač finansinių. Iš dalies dėl jų ir pati esu už jūrų marių. Tačiau jaukų ir šiltą namų jausmą, kada esi sava, jaučiu tik Lietuvoje. Todėl dirbsiu, mokysiuosi ir grįšiu! O tada pildysiu savo ir, tikiuosi, kitų svajones.

Anglų kalbos kursai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *