Anglijos festivaliai: maistas liejasi laisvai

 img_5997

Maisto festivaliai ir šventės. Netikėta? Manėte, pasakosime apie pieno upes ir sumuštinių kalnus rokerių rojuje? Ne. Šį kartą – rašinys apie kulinarų mekas ir gurmanų vudstokus Jungtinėje Karalystėje.

Didysis britiško maisto festivalis Stafordšyre

Ant pagrindinės scenos – ne didžėjus, o virėjas (tiesa, jis irgi žvaigždė) ir dar visas būrys tarptautinių jo kolegų, nemokami jų patiekalų pavyzdžiai, galybė paskaitų, diskusijų apie maistą, galimybė tiesiogiai iš gamintojų įsigyti aukščiausios kokybės maisto produktų, gyva muzika ir ne tik angliškos virtuvės šedevrai. Skamba viliojančiai? Rezervuokite liepos vienuoliktą ir dvyliktą dienas šiam renginiui, ir, įsigiję bilietus, traukite pasilinksminti smaguriautojų būryje.

Šiaurės vakarų maisto ir gėrimų festivalis Ekseteryje

Trys dienos ir trys naktys Ekseterio (ang. Exeter) pilyje, geriausias maistas regione, patiekalų ruošimo dirbtuvės, nuostabi aplinka ir „afteriai“ su geriausiais didžėjais. Nors šiais metais festivalis jau spėjo praūžti, kitą balandį, tikėkimės, jis ir vėl lauks lankytojų su dar didesniais užmojais.

Ludlau pavasario festivalis

p014g2vw

Kiekvieną gegužę Ludlau (ang. Ludlow) mieste vykstantis Pavasario festivalis į vieną vietą suburia regiono aludarius bei geriausius maisto gamintojus, turinčius ilgametes gamybos tradicijas. Festivalio Pub’e turėsite galimybę paragauti 190 variantų Ale rūšies alaus bei paskanauti profesionalių kepėjų iškeptų skaniausių dešrelių bei kepsnių. Veiklos čia gali atrasti ir vaikai – specialiai jiems rengiamos maisto ruošimo pamokos. Čia ir patys išmoksite kaip paruošti tradicinę anglišką popietės arbatą, gardžiausius Šropšyro (grafystė, kurioje vyksta šis renginys) priešpiečius ar nuostabų kiaulienos pyragą. Renginys vyksta gegužės 9 ir 10 dienomis.

Abergaveno maisto festivalis

abergavenny-food-festival-sleep-large

Abergaveno (ang. Abergavenny) Velse festivalio ištakos siekia 1999 – uosius, ir nuo to laiko vyksta kasmet. Šiais metais jis planuojamas rugsėjo 19 ir 20 dienomis. Anot britų dienraščio „The Guardian“, „Abergavenas maistui kaip Kanai filmui – šis festivalis tai erdvė kylančioms žvaigždėms maisto amatininkų srityje.“ Festivalis skaidomas į zonas, ir šiuo metu sudarytas iš vakarėlio pilyje, turiningos šefų programos, „Įžūlių sveikuolių“ pranešėjų kampelio, vaikų maisto akademijos, maždaug 50 atskirų renginių (į juos bilietai įsigyjami atskirai) ir maždaug 220 prekystalių Abergaveno centre ir centrinėse gatvėse.

Ir pabaigai…

Anglai, panašu, tiesiog dievina su maistu susijusius renginius. Šiame straipsnyje paminėjome tik keletą įdomesnių, tačiau visoje šalyje jų vyksta šimtai! Neradote sau geografiškai artimiausio? Pasidomėkite renginiais toje vietovėje, kurioje gyvenate ar į kurią ketinate vykti, ir patys nustebsite: maistas liejasi laisvai.

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *