5 faktai apie britiškus pyragus

pie

Britai dievina pyragus. Jie įtraukiami į Gineso rekordų knygą, aprašomi žymių dramaturgų, dėl jų rengiami konkursai ir netgi pasirašomos rimtos peticijos.

Brangiausias pasaulio pyragas

Gineso pasaulio rekordų knygoje nurodyta, kad brangiausias mėsos pyragas buvo parduotas Lankaširo užeigoje „Fence Gate Inn“, kur pyrago gabaliukai, kainavę nuo 8195 GBP iki 1024 GBP, buvo parduoti aštuoniems svečiams 2005 metų lapkričio 14-ąją.

Šekspyras nužudė du savo kūrinių veikėjus panaudodamas pyragą

Neseniai atliktas tyrime buvo išanalizuoti Šekspyro 38 pjesių scenarijai, kuriuose buvo aprašyti 74 veikėjų nužudymo atvejai. Trisdešimt Šekspyro veikėjų buvo pabesti, keturi – nunuodyti, trims nukirsta galva, ir dviem nelaimingoms sieloms teko itin kūrybiškas nužudymo scenarijus – Šekspyro herojai buvo nužudyti ir iš jų iškepti pyragai. Pirmojoje Šekspyro tragedijoje „Titas Andronikas“ pagrindinis herojus Titas Andronikas atkeršija karalienei Tamorai ir jos šeimai už jų piktus darbus iškepdamas jos sūnus ir patiekdamas pyragus, pagamintus iš jų kūno dalių karalienei.

Garsiausias pyragų valgymo konkursas

Pyragų valgymo čempionatas yra organizuojamas nuo 1992-ųjų. Iš pradžių varžovai turėjo bandyti suvalgyti kiek įmanoma daugiau pyragų per nustatytą laiką, tačiau 2006 metais šios taisyklės buvo pakeistos – dabar varžybų dalyviai turi suvalgyti vieną pyragą kiek įmanoma greičiau.

Draudimas kepti pyragus

1644 metais Oliveris Kromvelis uždraudė pyragus, nes jis nusprendė, kad tai „pagoniška malonumo forma“. Kita vertus, tai nebuvo visiškas pyragų uždraudimas – tiesiog buvo uždrausta švęsti Kalėdas ir valgyti maisto produktus, kurie siejosi su „pagoniškomis“ šventėmis. Šis draudimas galiojo iki 1660-ųjų.

Rimtas britų požiūris į pyragus

Peticiją „Troškinio su tešlos plutele vadinimą pyragu laikyti nusikalstama veika“ pasirašė 5 687 žmonių, argumentuodami, kad „pyragas“ su sluoksniuotos tešlos plutele nėra pyragas – tai yra troškinys, kuris troškinamas orkaitėje. Peticijoje teigiama, kad „pernelyg ilgai klientams kavinėse ar restoranuose užsisakantiems pyragą, kaip nurodyta meniu, buvo patiekiamas troškinio puodas su sluoksniuotos tešlos plutele. Tai nėra pyragas ir jį sunku valgyti.“

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *