10 smagių faktų apie Jungtinę Karalystę!

big_ben_coins

Jeigu savo žiniomis norite sužibėti protų kovose arba tiesiog domitės įdomybėmis apie Jungtinę Karalystę, šiame smagių faktų dešimtuke greičiausiai atrasite įdomios ir negirdėtos informacijos.

1. Didysis Benas – tai ne laikrodis

Priešingai nei įprasta manyti, Didysis Benas iš tikrųjų nėra laikrodis! Didžiuoju Benu vadinamas bokšto varpas, o pats bokštas vadinamas Elizabetos bokštu.

2. Bendravardžiai

Visame pasaulyje yra 30 miestų (ir vienas krateris Mėnulyje), kurių pavadinimas yra lygiai toks pat kaip antrojo pagal dydį Jungtinės Karalystės miesto – Birmingamo.

3. Trumpiausia kelionė
Vienos su puse mylios kelionė iš Westray į Papa Westray Orknio salose yra trumpiausias skrydis pasaulyje. Kelionė trunka mažiau nei dvi minutes. Žemiau esančioje nuotraukoje matosi abu orouostai.

westray_and_papa_westray

4. Įvairovės šalis
Jungtinėje Karalystėje skirtingą akcentą galima išgirsti maždaug kas 25 mylias (40 km), be to, žinomi maždaug 56 pagrindiniai akcentų tipai. Kita vertus, JAV, kuri yra maždaug 40 kartų didesnė nei Jungtinė Karalystė, turi tik 42 pripažintus akcentus!

5. Raitininkai atvyksta!
Visi arkliai, poniai ir asilai Jungtinėje Karalystėje turi turėti arklio pasą. Be to, reikia nurodyti, ar gyvūnas galės būti naudojamas maistui savo gyvenimo pabaigoje. Tai reikia nuspręsti atsakingai, nes vėliau to negalima pakeisti!

6. Tik su kvietimu
Nepaisant to, kad Jungtinės Karalystės monarchas valdo dar 15 (!) kitų šalių, karalienei neleidžiama įeiti į Bendruomenių rūmus, nes ji nėra šių rūmų narė. Vieninteliu atveju ji gali ten patekti tada, kai jai suteikiamas oficialus Bendruomenių rūmų narių kvietimas.

7. Aistra keliauti
Kalbant apie karalienę, visi britų pasai išduodami karalienės Elžbietos II vardu, tačiau ji pati neturi paso! Nepaisant to, pranešama, kad ji aplankė 128 šalis per savo valdymo laikotarpį, todėl ji laikoma daugiausiai keliaujančia valstybės vadove istorijoje.

8. Aukso amžius
Daugelis šiandien populiariausių TV laidų Didžiojoje Britanijoje iš tiesų pirmą kartą jau buvo transliuotos šeštajame arba septintajame dešimtmetyje, pavyzdžiui, „Karūnavimo gatvė (1960), „Daktaras Kas“ (1963), „Dienos rungtynės“ (1964) ir kiti serialai.

9. Išimtis biudžetui
Alkoholis yra draudžiamas Jungtinės Karalystės parlamente, tačiau egzistuoja viena išimtis: kancleris gali gerti pateikdamas metinį biudžeto pareiškimą. Tiesą sakant, buvęs kancleris Geoffrey Howe taip mėgo pateikti biudžeto siūlymus, kad net savo šunį pavadino Biudžetu.

10. Monetų galia
Didžiojo Beno bokšto viršūnėje yra maža senų monetų krūvelė. Šios monetos yra naudojamos reguliuoti laikrodžio laiką. Pridedant arba nuimant svarą monetų laikrodžio greitį galima pakeisti iki 40 sekundžių per dieną.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *